English     Shqip
E Premte 24 Tetor 2014 Moti Tirana
15°
ORA E FUNDIT
16:37
Durrės, aksion pėr lidhjet e paligjshme              Ngėrēi me pronat, AKKP: Gjetėm 8343 dosje pa vendim             Ebola nė Nju Jork, njė mjek i infektuar nė Guinea             Industria e naftės, investime norvegjeze nė Shqipėri             Romėt pa strehė, Totozani me familjet nė Selitė             Aksident i rėndė nė Korēė, humbin jetėn dy persona             Kuvendi me raport pėr burgjet: Tė shtohen fondet             Ēmimi i energjisė, sindikatat mbėshtesin rimbursimin             Kanceri i gjirit, fushatė sensibilizuese pėr kontroll             Komentet e shqiptarėve: UEFA i tha 'po' racizmit             Racizmi arma e fortė pėr rekurs, Rama: UEFA i vendosi vetes minus             Kreu i ri i AMA-s, pėrzgjidhen katėr kandidatėt             UEFA dėnon Shqipėrinė, i dha fitoren nė tavolinė serbėve             Basha: Rama tė angazhojė resurset nė mbėshtetje tė Kombėtares             Kafshė apo arkitektė? Foletė nė njė vepėr arti             Berisha: Vendimi i UEFA-s, vendim politik. Triumfoi racizmi             Deklarata e plotė e UEFA-s, si u dėnua Shqipėria dhe Serbia             Vendim i UEFA-s, De Biasi: Na hoqėn atė qė meritonim             Kėrmijtė bėhen vepra arti             Braēe nė Facebook: Vendimi i UEFA-s, i neveritshėm             Tusk pėrgėnjeshtron: Putin nuk ka sugjeruar ndarje tė Ukrainės             Samiti pėr klimėn 2030, arrihet marrėveshja nė BE             Dy sulmet nė Kanada, zyrtarėt e sigurisė: Nuk kanė lidhje me njėra-tjetrėn             Ndėrpriten kėrkimet pėr nėndetėsen nė Suedi             Krijohet Banka Ndėrkombėtare e Azisė, sfidante e BB             Tokat bujqėsore, ndėrtime vetėm tė pėrkohshme             SHBA: Tė gjithė ukrainasit tė marrin pjesė nė zgjedhjet parlamentare             Terror nė universitet, i vendos pistoletėn nė kokė studentes             Vjedh paratė e faturave tė energjisė, procedim penal ish punonjėses sė postės            
LAJME AS
Ngėrēi me pronat, AKKP: Gjetėm 8343 dosje pa vendim
Tiranė - 8343 dosje nė Agjencinė e Kthimit dhe Kompensimit tė Pronave presin prej vitesh njė vendim nga ky institucion por deri nė kėto momente ato nuk janė marrė nė shqyrtim ende. Njė fakt i tillė bėhet publik nga drejtoresha e AKKP-sė Sonila Qato
 VIDEO
Ebola nė Nju Jork, njė mjek i infektuar nė Guinea
New York - Ebola shfaqet edhe nė Nju Jork, duke shtuar sėrish druajtjen e pėrhapjes sė shpejtė tė saj, pas njė periudhe optimizmi tė kujdesshėm tė autoriteteve shėndetėsore tė reflektuar edhe nė komentet e Presidentit Obama.
 VIDEO
Racizmi arma e fortė pėr rekurs, Rama: UEFA i vendosi vetes minus
Tiranė - UEFA i vendosi vetes minus pėrballė racizmit. Kėshtu deklaroi kryeministri Edi Rama nė njė konferencė pėr shtyp pėr vendimin e komisionit tė Disiplinės. Arma e fortė e rekursit tė Federatės Shqiptare tė Futbollit nė apelim do tė jetė pikėrisht racizmi, th
 VIDEO
UEFA dėnon Shqipėrinė, i dha fitoren nė tavolinė serbėve
Zvicėr - UEFA dėnon Shqipėrinė nė lidhje me incidentet e Beogradit duke i dhėnė fitoren 3-0 nė tavolinė Serbisė. Komisioni i Disiplines vendosi gjithashtu qe Serbise ti hiqen 3 pike dhe te luaje dy ndeshje pa tifoze, ndersa te dyja skuadrat jane gjobitur me nga
 VIDEO

EDICIONI I LAJMEVE
LAJMET MĖ TĖ LEXUARA
Dhuna nė Novi Sad, MPJ: Shprehje e njė fushate tė qėllimshme
Autoriteteve tė Serbisė u kerkohet qė tė marrin masa tė menjėhershme pėr ndalimin e akteve tė tilla kriminale kundėr shqiptarėve dhe vėnien para pėrgjegjėsisė e autorėve tė akteve tė tilla tė si kėrkesė e gatishmėrisė dhe vullnetit real pėr bashkėpunim
Girl Guide mė e vjetėr nė botė, 106 vjeē dhe nuk heq dorė
Treni i luksit, nga Budapesti nė Teheran
Ėshtė por nuk duket... ēadra e re
Nė pasarelė gabimi bėhet... seksi
Gaforre pėr tė gjithė... dhe pėr krokodilin
Shqetėsim azilkėrkuesit, MB: Po merren masat pėr parandalimin
Komisioni hetimor miraton raportin: Tė shkarkohen Cefa dhe Lelēaj
Nė fluturim nė Paris bashkė me njė shqiponjė
Kriza nė Ukrainė, Putin: Ndėrpresim gazin pėr Europėn
FOTOLAJM

ĒFARĖ KA SOT ?
Komplet lista e sotme Ēfare ka neser?
21:00
SERIALI DRAMATIK ‘’SULE...
22:00
LAJME
22:30
Serial "Detektivi Salli...
 
SERIALI DRAMATIK ‘’SULEJMANI I MADHERISEM ‘’
 
 
VIDEOT MĖ TĖ SHIKUARA
Sulejmani i Madherishem episodi 271
Sulejmani i Madherishem episodi 272
Fatmagyl episodi 186
Fatmagyl episodi 187
Endrrat e vjedhura episodi 291
Endrrat e vjedhura episodi 292
Endrrat e vjedhura episodi 293
Endrrat e vjedhura episodi 294
Endrrat e vjedhura episodi 295
Lajme 23 Tetor 2014
PARASHIKIMI I MOTIT
Tiranė Vlorė Durrės Korēė Berat
24-10
17°
25-10
16°
26-10
12°
27-10
13°
15°
28-10
14°
15°